Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

drzwi wejściowe

Zastanawiając się, które elementy najbardziej wpływają na bezpieczeństwo domu, wiele osób z pewnością wymieni drzwi. Nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za zabezpieczenie obiektu przed wizytą niepożądanych gości. Oprócz tego zapewniają też izolację termiczną, akustyczną i prywatność. Właśnie dlatego warto poświęcić nieco więcej uwagi na to, czym się wyróżniają, ale wybrać produkt, który skutecznie spełni powyższe funkcje. Jak to zrobić?

Bezpieczeństwo i estetyka

Jedną z ważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, poszukując odpowiednich drzwi wejściowych, jest bezpieczeństwo. Mowa tutaj o tym, żeby były na tyle trwałe, aby skutecznie zabezpieczały przed wejściem nieproszonych gości. Właśnie dlatego dobrze rozważyć zakup drzwi antywłamaniowych, zwłaszcza jeśli będą zamontowane w domu jednorodzinnym. Aby wybrać najlepszy produkt, trzeba zwrócić uwagę na sześciostopniową klasę RC, czyli resistance-class. Im wyższa klasa, tym odporniejsze drzwi.

Często zdarza się tak, że Klienci, którzy przychodzą do naszego sklepu z drzwiami zewnętrznymi w Wyszkowie, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na estetykę produktów. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu drzwi są niewątpliwie wizytówką domu. Wybierając je, warto zadbać o to, aby były jak najlepiej dopasowane do stolarki okiennej albo pokrycia dachowego. Dzięki temu będzie się prezentował estetycznie, a zastosowane rozwiązania będą spójne.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe?

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe, jest izolacja termiczna i akustyczna. Pierwsza z nich jest niezwykle ważna z uwagi na ewentualne straty ciepła, które mogą skutkować dyskomfortem mieszkańców i wyższymi opłatami za ogrzewanie. Właśnie dlatego dobrze, jeśli skrzydło jest zabezpieczone pianką poliuretanową albo wełną mineralną.

Izolacja akustyczna ma szczególnie duże znaczenie w przypadku obiektów położonych obok ruchliwych ulic. Im wyższy współczynnik RA, tym drzwi skuteczniej tłumią hałas. Warto też wspomnieć o wygodzie użytkowania, na którą wpływają przede wszystkim wymiary. Właśnie dlatego dobrze, jeśli drzwi mają co najmniej 90 cm szerokości w świetle ościeżnicy, i przynajmniej 200 cm wysokości.