Jak dbać o okna aluminiowe?

otwarte okno aluminiowe

Okna aluminiowe posiadają szereg zalet. Są często w atrakcyjniejszej cenie niż te drewniane, cechuje je duża wytrzymałość i trwałość, są lekkie i łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Ponadto charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, izolacją akustyczną i termiczną oraz są przyjazne środowisku, z uwagi na wykonanie z łatwo recyklowalnych materiałów. Jeśli zdecydowałeś się na montaż takich okien w Twoim domu lub mieszkaniu, warto dowiedzieć się jak o nie dbać, aby służyły przez długie lata.

Pielęgnacja i konserwacja okien aluminiowych 

Tuż po montażu okien aluminiowych powinno zostać przeprowadzone ich pierwsze czyszczenie. Możesz je wykonać samodzielnie lub poprosić o to pracowników firmy montującej okna. Z ram okiennych należy usunąć wszystkie ciała obce: naklejki, rozpuszczalniki, farby – ślady tych wszystkich substancji i elementów muszą zniknąć. Po tym oczyszczeniu każde kolejne będzie proste i przyjemne.

Okna aluminiowe czyścimy delikatnymi, nieścierającymi środkami czyszczącymi lub po prostu wodą z niewielkim dodatkiem mydła za pomocą delikatnej gąbki lub ściereczki. Możemy je również zabezpieczyć dedykowanym środkiem zabezpieczającym do okien aluminiowych.

Warto zadbać o odpowiednią rutynę w czyszczeniu okien aluminiowych. Mycie szyb powinniśmy przeprowadzać raz na miesiąc, natomiast ram okiennych z częstotliwością raz na pół roku do raz na rok, w zależności od warunków atmosferycznych lub skali zabrudzeń.

Zbierający się od wewnątrz kurz możemy usunąć również za pomocą mini-odkurzacza dedykowanego do małych powierzchni.

Wybierając okna aluminiowe warto zadbać o jakość wykonania i zdecydować się na sprawdzone rozwiązania od uznanych producentów. Świetnie sprawdzą się okna Alumic, dystrybuowane przez naszą firmę. Zapraszamy do kontaktu i sprawdzenia ich oferty.