Jakie zalety mają okna aluminiowe?

okno aluminiowe

Podczas remontu albo stawiania nowego domu, dochodzimy do momentu, w którym musimy wybrać nowe okna. Możliwości mamy tutaj kilka, a każdy wybór ma swoje niewątpliwe zalety i grono zwolenników. My jednak chcemy dzisiaj skupić się na oknach wykonywanych z aluminium. Jakie mają one zalety? Pochylmy się na chwilę nad stolarką aluminiową i postarajmy się znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Mity dotyczące okien aluminiowych

Zacznijmy może jednak od tego, co często na temat okien aluminiowych można usłyszeć, a co nie jest do końca prawdą. Jedną z takich rzeczy jest przekonanie, że aluminium jest materiałem zimnym i w związku z tym nie sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym. Kiedyś taki pogląd był bardzo popularny. Na szczęście obecnie coraz więcej osób przekonuje się do faktu, że dziś stolarka aluminiowa jest bardzo nowoczesna i energooszczędna.

Druga, często powtarzająca się opinia to to, że okna aluminiowe to produkty nadające się zdecydowanie bardziej do budynków użyteczności publicznej niż do domów prywatnych. Chociaż prawdą jest, że we wspomnianych budynkach aluminium jest mile widziane, to jednak cechy tego metalu są pożądane również w domach mieszkalnych. Dlaczego? Jakie zalety ma stolarka aluminiowa?

Zalety okien wykonanych z aluminium

Mówiąc o zaletach okien z aluminium pierwsze, o czym należy wspomnieć to ich trwałość. Aluminium jest odporne na działanie warunków atmosferycznych, czyli ani nie rdzewieje, ani nie zmienia swoich rozmiarów na skutek wahań temperatury. Kolejna sprawa to waga tego typu okien. Aluminium jest materiałem lekkim, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy stolarce otworowej, tworząc sztywne i lekkie konstrukcje okienne, nawet takie, które stosowana są przy bardzo dużych przeszkleniach w różnego rodzaju budynkach.

Wielką zaletą aluminium jest także jego plastyczność podczas procesu produkcji. Dzięki temu z tego materiału można uformować okna o bardzo różnych kształtach i nietypowych rozmiarach. Przy tym wszystkim należy wręcz podkreślić estetyczny wygląd stolarki aluminiowej, co pozwala zastosować ją nawet w bardzo wymagających miejscach. Jeśli dodamy do tego także niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, to otrzymujemy produkt, nad którego zastosowaniem naprawdę warto się zastanowić!